مجالی برای تسهیم دانش و تجربیات

ای کاش جوان می‌دانست و پیر می‌توانست...

مجالی برای تسهیم دانش و تجربیات

ای کاش جوان می‌دانست و پیر می‌توانست...

نویسندگان

همیشه راهی برای متفاوت بودن هست + کلیپ!

يكشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۳، ۱۲:۵۶ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

پخش سرود ملی جمهوری اسلامی،‌ پای ثابت بسیاری از مراسم‌هاست. برای این کار معمولا در آغاز همایش‌ها و در آغاز و پایان کار شبکه‌های تلویزیونی، کلیپی تصویری به همراه سرود جمهوری اسلامی ایران می‌شود که بسیار آشناست و به ورطه‌ی تکرار افتاده است: (+). جالب اینجاست که هیچ کس هم زحمت بازتولید این اثر را به خود نمی‌داد بطوریکه با وجود اینکه تصویر آن نیز بسیار قدیمی شده اما همچنان در هر مراسمی از آن استفاده می‌شود!

اما دیروز و در جریان افتتاح شبکه‌ی افق سیما،‌ شاهد پخش کلیپی جالب از سرود جمهوری اسلامی بودیم. کلیپی که بسیار خلاقانه و جوانانه تهیه شده و علاوه بر استفاده از نماهای زیبا و اثرگذار و افتخارآمیز، مفاهیمی نظیر وحدت اقوام ایرانی، جوانی و حرکت، ورزش ایرانی و پهلوانی، حجاب و معنویت و نیز نشاط و شعف را در خود گنجانیده بود.

چنین کلیپی علاوه بر اینکه نشان داد با مقداریخلاقیت و ذوق و قریحه چقدر می‌توان متفاوت بود نویدبخش یک شبکه‌ی تازه‌نفس و خلاق به نام «افق» نیز بود.

شبکه افق 

این کلیپ را می‌توانید از اینجا دانلود کنید (+)

 • امین تجملیان

شبکه افق

نوآوری

نظرات  (۲)

 • محمد نمازی
 • عالی بود.

  ممنون. 
  هیچ ابتکار و خلاقیتی در آن دیده نمی شد..فکر نکنم هیچ فکر و ذوقی هم پشت ان باشه..از این بهتر و پرمعناتر می تونه باشه..فقط نیاز به وقت و فکر و تخصص داره...
  پاسخ:
  سلام
  اینکه «از این بهتر و پرمعناتر می تونه باشه» رو قبول دارم ولی چندان با این گزاره که «هیچ ابتکار و خلاقیتی در آن دیده نمی شد..فکر نکنم هیچ فکر و ذوقی هم پشت ان باشه» موافق نیستم!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی